Uppläggningsfat Kina 1700-tal

516627

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av figurscen på trädgårdsklippa i underglasyrblått, kälningen med taggbård, brättet med blomsterbård, längd ca 35 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
3787182
3786957
3786718
1 900
3786955
1 900
3786718

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.