Saladiere Flora Danica

516508

KUNGLIG DANSK, saladiére, 3 st, "Flora Danica", Danmark, modellnummer 3540, polykromt bemålade med blomstermotiv, förgyllda kantbårder, längd ca 21,5 cm

En med mindre nagg på blomma

Keramik/Porslin

Saladiere Flora Danica

Budhistorik (29 bud)
3786820
11 000
3787625
10 500
3786820
10 000
3787624
9 800
3786820
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 121 EUR, 1 355 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.