Golvlampa Böhlmarks Belysningstema

516459

BÖHLMARKS, golvlampa, 1930-tal, Harald Notini, höj- och sänkbar, fot, skaft och i skärm i målad metall, under foten märkt 15028, höjd ca 126 cm

Dragsnöre saknas, ytslitage, fläckar, en fot saknas, sannolikt delvis senare målning

Belysning, Golvlampor, Design, Tema

Rum 2

Budhistorik (18 bud)
3788741
10 500
3789082
10 500
3788741
9 200
3789078
9 000
3788741
8 200

Slutpris SEK:
10 500
1 070 EUR, 1 294 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.