Flickdocka Armand Marseille

516450

ARMAND MARSEILLE, flickdocka, 1900-10-tal, huvud med sköld märkt 3200 AM 7 DEP, insatta blå fasta ögon, öppen mun med tänder, ljusbrun mohairperuk, kropp i tyg med halvarmar i celluloid, klädd i kjol, skjorta, strumpor, underkläder med spets samt basthatt, längd ca 62 cm

Skjortan och hatten med slitage

Leksaker, Diverse, Samlarobjekt

Flickdocka Armand Marseille

Budhistorik (16 bud)
3785040
3785039
950
3785023
900
3784891
850
3785022
850

Slutpris SEK:
102 EUR, 123 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.