Bordsur Bulle Patent

516434

BORDSUR, Bulle Patent, 1900-talets början, batteridrivet verk av mässing, arabiska siffror, svärtad träsockel, glaskupa med slipad dekor, total höjd ca 37 cm

Sockeln med smärre ytskador

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 6

Bordsur Bulle Patent

Budhistorik (6 bud)
3784814
2 400
3773080
3783647
3773080
1 700
3770794
1 600

Slutpris SEK:
2 400
248 EUR, 296 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.