Tallrikar Kina 1700-tal famille rose

516430

TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, famille Rose, dekor i emaljfärger, en rund, den andra med oktagonalt brätte, diameter 22,5 cm

Ytslitage, kant och glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Budhistorik (17 bud)
3784859
1 600
3785481
3784859
1 300
3785480
3784859

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.