Ernfried Wahlqvist oljemålning

516339

ERNFRIED WAHLQVIST (1814-1895): Vinterbild med folk på is, signerad och daterad E. Wahlqvist. 1859, olja på duk, ca 34x44 cm

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (14 bud)
3783867
6 400
3783726
6 000
3783674
5 800
3783673
5 600
3783668
5 400

Slutpris SEK:
6 400
618 EUR, 701 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.