Ring med hänge 18k guld

516336

RING samt HÄNGE, 18k guld, ringen med fasettslipad, syntetisk, blå spinell, G Dahlgren & Co, Malmö, 1954, ringstorlek 16,75, hänget med fasettslipad blå pastesten, öglan stämplad Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1945, höjd ca 3 cm, totalvikt ca 7,5

Baksidan av hänget med lagningar, bruksslitage

Guld/Smycken

Ring med hänge 18k guld

Budhistorik (4 bud)

3778514
3778513
3778511
3769090

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.