Ljusstakar 1800-tal empire

516269

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets början, empire, möjligen Ryssland, förgylld brons, höjd 28,5 cm, fotringar med stämplar

Ljusmanchetter något buckliga

Metall, Belysning

Ljusstakar 1800-tal empire

Budhistorik (9 bud)
3783820
8 000
3782319
6 200
3779283
6 000
3774584
5 800
3773436
5 600

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.