Piedestal porslin

516221

PIEDESTAL samt YTTERFODER, 1900-talets början, vitglaserat porslin med applicerade rosdekorationer, höjd ca 85, diameter 31 cm

Krackelering i glasyren

Ändringar/tillägg
Inskriven av Otto B

Keramik/Porslin

Hylla 3

Piedestal porslin

Budhistorik (9 bud)
3782146
650
3781492
600
3781242
550
3778472
500
3781241
500

Slutpris SEK:
650
66 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.