Bordslampa Böhlmarks Lampfabrik Belysningstema

516205

BÖHLMARKS, bordslampa, 1940-tal, Harald Notini, fot och skärm i mässing, delvis läderklätt skaft, märkt under fot med Böhlmarks logotyp samt 15525, höjd ca 45 cm

Slitage, senare dragen el och strömbrytare, glasskärm saknas

Ändringar/tillägg
Glasskärm saknas

Belysning, Bordslampor, Tema

Rum 2

Budhistorik (21 bud)
3790791
8 400
3790784
8 200
3790790
8 000
3790784
7 800
3790778
7 600

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.