Penselställ Kina

516149

PENSELSTÄLL, porslin, Kina, 1900-tal, celadonglasyr, i form av slingrande drake runt bergsformation, längd ca 20, höjd ca 13 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 15

Penselställ Kina

Budhistorik (9 bud)
3779670
650
3778955
600
3778955
550
3778986
500
3778955
450

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.