Figur Kina 1800-tal

516143

FIGUR, brons, Kina, 1800-talets andra hälft, i form av ämbetsman, höjd ca 17,5 cm

Lagningar, avslag

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 15

Figur Kina 1800-tal

Budhistorik (29 bud)
3781258
3 200
3776080
3781257
2 800
3776080
3778805
1 900

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.