Richard Parkes Bonington hans krets oljemålning

516134

RICHARD PARKES BONINGTON, hans krets, Hamnmotiv, olja på duk, ca 98x130 cm

PROVENIENS:
Enligt uppgift inköpt på auktion 2008 hos Bruun Rasmussen med proveniens Egeskov Slot, Danmark

Lagningar, skador, hål i duken

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (8 bud)
3785722
4 600
3784366
4 400
3784195
4 200
3784194
3784193
3 200

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.