Bordsdekoration Kina 1900-tal

516132

BORDSDEKORATION, cloisonné samt mineraler, Kina, 1900-talets första hälft, i form av blommande träd, bestående av bland annat nefrit, kvarts samt turkoser, höjd ca 46, längd ca 30 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 17

Bordsdekoration Kina 1900-tal

Budhistorik (20 bud)
3781939
3781938
3 800
3781936
3 600
3781484
3 400
3781011
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.