Tulpanvaser Kina 1900-tal

516119

TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av flodlandskap med pagoder samt figurer i underglasyrblått, botten med Kangxis fyra karaktärers märke, höjd ca 23 cm

Smärre nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 15

Tulpanvaser Kina 1900-tal

Budhistorik (6 bud)
3781136
3779657
3 200
3779555
3778406
2 800
3768094
2 400

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.