Carl Fagerlund Orrefors taklampa

516069

CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors, tre ljuspunkter, stomme i mässing med inre honungsgul glaskupa och yttre frostat glaskupa,1900-talets första hälft, totalhöjd ca 68 cm, Ø 55 cm

Några nagg och mindre sprickor på inre kupa, ej funktionstestad

Belysning, Taklampor

Rum 12

Budhistorik (2 bud)

3781015
3768602

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.