Domarbord 1600-tal barock

516053

DOMARBORD, 1600-talets första hälft, barock, rektangulär skiva fanerad med valnöt, intarsiadekor av gripar och ornamentik, infälld stenskiva i skiffer, underrede 1700-tal i svarvad furu, höjd 71,5, 101,5 x 64,5 cm

Senare stenskiva, renoverad, skador

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 12

Domarbord 1600-tal barock

Budhistorik (18 bud)
3785659
13 500
3785658
13 000
3785136
12 500
3782805
12 000
3782804
11 000

Slutpris SEK:
13 500
1 359 EUR, 1 544 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.