Spegel rokoko 1700-talets andra hälft

516044

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, Ehrhart Göbels art, förgylld, fasettslipat glas, skuren dekor och papier-maché, höjd ca 133x60 cm

Skadat glas, senare förgyllning, skadad dekor

Speglar

Budhistorik (16 bud)
3780913
3 200
3780670
3779187
2 800
3776448
2 600
3777336
2 400

Slutpris SEK:
3 200
326 EUR, 394 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.