Kandelabrar, Restauration, Frankrike

516042

KANDELABRAR, ett par, Restauration, Frankrike, för vardera tre ljus, delvis brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantiga socklar, slätt postament, bas och krön med ornamentik, stående karyatider med kandelaber i form av utsvängda armar, lösa manschetter, höjd 47 cm

Smärre slitage, en senare manschett

Metall, Belysning, Diverse

Kundcenter

Budhistorik (15 bud)
3781747
18 500
3781744
18 000
3781743
17 500
3781648
17 000
3780947
16 500

Slutpris SEK:
18 500
1 885 EUR, 2 279 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.