Grete Prytz Kittelsen fat sterling silver

516031

GRETE PRYTZ KITTELSEN, fat, sterling silver och emalj, 1940-/50-tal, Jacob Tostrup Oslo, stämplar samt gåvogravyr undertill, höjd 32 mm, ca 67,5 x 15,7 cm, total vikt ca 1800 g.

Bortfall av samt brusten emalj vid kortsidorna.

Silver

Monter 11

Budhistorik (28 bud)
3781566
16 500
3781811
16 000
3781566
15 500
3781808
15 000
3781566
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 592 EUR, 1 808 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.