Skål och vas Berndt Friberg

515974

BERNDT FRIBERG, skål, vas, Gustavsberg 1970-tal, stengods, gyllenbrun harpälsglasyr, signerade Friberg Gustavsbergs studio, höjd 5,5-8 cm, diameter 12 cm

Keramik/Porslin, Design

Baltzarsgatan 6, Malmö

Skål och vas Berndt Friberg

Budhistorik (16 bud)
3780552
3780551
1 400
3780550
1 300
3780548
3780547

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.