Stolar Eames

515947

RAY OCH CHARLES EAMES, stolar, 4 st., Vitra, "Eames Plastic Sidechair DSR", formstöpt plast, benställning i förkromad metall, sitthöjd ca 44 cm

Slitage, färgavskav och repor på ryggstöd, fläckar, bakre fästen med sprickor

Möbler, Stolar, Design

Stolar Eames

Budhistorik (12 bud)
3780396
3780342
3780324
1 900
3780189
1 800
3779893
1 700

Slutpris SEK:
224 EUR, 271 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.