Stolar Eames

515945

RAY OCH CHARLES EAMES, stolar, 6 st., Vitra, "Eames Plastic Sidechair DSR", formstöpt plast, benställning i förkromad metall, sitthöjd ca 44 cm

Slitage, färgavskav och repor på ryggstöd, två benavslut saknas, fläckar, bakre fästen med sprickor

Möbler, Stolar, Design

Stolar Eames

Budhistorik (7 bud)
3779799
2 800
3779796
2 600
3779791
2 400
3779291
3773975

Slutpris SEK:
2 800
289 EUR, 345 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.