Hans J Wegner stolar CH24

515898

HANS J WEGNER, stolar, 3 st, CH24 "Y-stolen" för Carl Hansen, 1960-tal, stämplade "Made in Denmark by Carl Hansen & Son Odense Denmark" samt "4", lackerade, flätad sits, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, sitsar med mindre skador/delvis brusten

Möbler, Stolar

Rum 12

Hans J Wegner stolar CH24

Budhistorik (5 bud)
3778247
6 000
3777791
5 400
3770555
5 000
3766233
3763758

Slutpris SEK:
6 000
611 EUR, 739 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.