Urna Satsuma Japan

515843

URNA, porslin, Japan, omkring 1900, satsuma, dekor i guld av figurscener, genombrutet lock krönt av fohund, höjd ca 64 cm

Slitage, lagningar, sprickor, fohunden med skador

Orientaliskt, Porslin

Rum 1

Urna Satsuma Japan

Budhistorik (12 bud)
3778782
850
3778749
3778415
750
3777010
700
3776779
650

Slutpris SEK:
850
87 EUR, 105 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.