Yxa

515767

DEKORATIONSYXA, 18/1900-tal, indopersisk, metall med etsad dekor, med kniv i skaftet, längd ca 51 cm

Slitage, rostanlupen, skada på blad

Vapen/Medaljer

Monter 12

Yxa

Budhistorik (25 bud)
3779163
6 600
3765454
6 400
3779160
6 200
3765454
5 000
3779156
4 800

Slutpris SEK:
6 600
632 EUR, 743 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.