Bålskål Kina 1700-tal

515741

BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av fågelpar vid pion i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 26 cm, höjd ca 12 cm

Sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Bålskål Kina 1700-tal

Budhistorik (14 bud)
3779926
850
3778985
3778793
750
3778685
700
3778792
700

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.