Ingefärsljus Kina 1800-tal

515738

INGEFÄRSKRUS, 1 par, porslin, Kina, 1800-talets första hälft, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 16 cm

Nagg, en med spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Ingefärsljus Kina 1800-tal

Budhistorik (20 bud)
3780406
1 400
3779736
1 300
3779656
3779718
3779656

Slutpris SEK:
1 400
143 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.