Servisdelar Måsen Bing & Gröndahl

515730

BING & GRÖNDAHL, servis, 54 dlr, "Måsen", porslin, bestående av: 16 kaffekoppar med 20 kaffefat (nr 102), sockerskål (nr 94 A), gräddkanna (nr 85 B), 10 assietter (nr 28), kanna/tillbringare (höjd 22 cm, nr 81), 4 kakfat (nr 216, 101, 199, 40) och askfat (nr 2009)

Slitage, kanna, askfat och sockerskål med kantnagg, sockerskål saknar lock

Keramik/Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (4 bud)

3772869
450
3763213
3761892
3761880

Slutpris SEK:
450
46 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.