Oidentifierad konstnär omkring 1800 Älvkarleö

515726

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Sverige, omkring 1800): Motiv från Älvkarleö vid Dalälven, olja på duk fäst på pannå (masonit), 36,5x49 cm, förgylld ram med dekor av pastellage

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (24 bud)
3779981
6 800
3780067
6 600
3779981
6 400
3780066
6 200
3779981
6 000

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.