Hans Lagergren grötskål

515719

HANS LAGERGREN (1766-1801/08), Karlstad, grötskål med lock, tenn, höjd 10,5, diameter 22 cm

lock med kantlagningar, bucklor

Diverse, Metall

Monter 12

Hans Lagergren grötskål

Budhistorik (9 bud)
3777274
700
3774016
650
3777271
600
3774016
550
3774821
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.