Bruno Mathsson/ Piet Hein Supercirkel bord

515681

BRUNO MATHSSON/ PIET HEIN, bord, ''Supercirkel'', Fritz Hansen, fanerad i körsbär, 4 spännben i förkromad metall, etikettmärkt Fritz Hansen, höjd ca 70, diameter ca 180 cm

Bruksslitage, några fläckar, blekningar, stötmärken, fanéringsskador vid kanten, och repor

Möbler, Kontorsmöbler, Design

Rum 11

Budhistorik (22 bud)
3786981
6 200
3787000
6 000
3786981
5 800
3786999
5 600
3786981
5 400

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.