Bruno Mathsson/ Piet Hein Superelips bord

515664

BRUNO MATHSSON/ PIET HEIN, ''Superelips'' bord, Fritz Hansen, tvådelat, fanérat i körsbär, 6 kromade spännben, etikettsmärkt Fritz Hansen, höjd ca 70, 300x130 cm

Några mindre fanéringsskador, fläckar och märken, bruksslitage

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 5

Budhistorik (2 bud)

3773123
3773028

Slutpris SEK:
413 EUR, 493 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.