Skrivbord sengustavianskt stockholmsarbete

515597

SKRIVBORD med UPPSATS, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerat med mahogny, lister och beslag av mässing, uppsats med jalusidörr, invändigt med fack och lådinredning, sarge med låda med fackinredning, fotavslut i mässing, höjd ca 75/108, 90x74 cm

Slitage, skador, fläckar, senare skrivyta, listdelar och nyckel saknas, skadat lås i jalusi

Möbler, Övriga möbler

Rum 4

Budhistorik (8 bud)
3775260
8 000
3775257
6 000
3773729
3773728
3 800
3765268
3 200

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.