Spegel 1800-talets slut empirestil

515588

SPEGEL, 1800-talets slut, empirestil, fanérad i mahogny, beslag i förgylld metall, trappformat krön och nederdel, ca 110x48,5 cm

Slitage, senare bakstycken, spegelglaset med skadad foliering

Speglar

Hylla 4

Budhistorik (4 bud)

3777537
450
3776947
3776849
3769217

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.