Marieberg tallrik fajans

515569

MARIEBERG, tallrik, 1777, fajans, dekor av figurscen, märkt med tre kronor och MB -77, diameter ca 23 cm

Nagg, krackelering

Keramik/Porslin

Marieberg tallrik fajans

Budhistorik (6 bud)
3777221
1 300
3775899
3764628
3775898
3764628

Slutpris SEK:
1 300
134 EUR, 152 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.