Rokokospegel

515482

SPEGEL, rokoko, 1700-talets andra hälft, förgylld pastellagedekor, kantglas, löst överglas medföljer, höjd ca 157x64 cm

PROVENIENS: Enligt uppgift tillhört familjen Blanche

Glas saknas, skador,

Ändringar/tillägg

Speglar

Rum 3

Rokokospegel

Budhistorik (60 bud)
3777149
15 000
3777146
14 500
3777135
14 000
3777142
13 500
3777135
13 000

Slutpris SEK:
15 000
1 542 EUR, 1 757 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.