Simon Gate Orrefors

515473

SIMON GATE, vas, Orrefors, rökfärgad glasmassa, fasetterad form, slipad dekor av dansande kvinnor, märkt "248.20. S. G.", höjd ca 18, diameter ca 13 cm

Slitage, repor

Glas, Konstglas

Monter 12

Simon Gate Orrefors

Budhistorik (13 bud)
3778012
1 600
3778258
3778012
1 400
3778256
1 300
3778012

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.