Abraham Soloman olja

515461

ABRAHAM SOLOMAN (1824-1862): Dam vid spegel, monogramsignerad AS och daterad 1862, olja på duk fäst på pannå, 44,5x54,5 cm

Olja på duk fäst på pannå, krackeleringar

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Abraham Soloman olja

Budhistorik (15 bud)
3782072
6 800
3781874
6 600
3782064
6 600
3781874
6 400
3779074
5 000

Slutpris SEK:
6 800
651 EUR, 765 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.