Astri Bergman-Taube Sjösala och Antibes

515403

ASTRI BERGMAN TAUBE (1898-1980): Mappar (2): "Vår-vinter på Sjösala", signerade och numrerade 5/210, 6 st serigrafier, bladstorlek 47,5x63 cm vardera samt "Antibes", signerade, 136/210, 6 st serigrafier, bladstorlek ca 47,5x63 cm vardera, texter av Evert Taube; oramade
Skador: Oramade, gulnader

Gulnader, mappar med slitage

Rum 9, Vagga 2

Budhistorik (5 bud)
3778404
3778401
3778399
700
3775947
3764843

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.