Design Poul Kjaerholm matbord PK50

515388

POUL KJAERHOLM, "PK50", matbord, E Kold Christiansen, Danmark, formgivningsår 1964, bordsskiva fanérad i oregon pine, stålben, samtliga ben stämplade med E Koldings monogram, höjd ca 62, 195x80 cm

Bordskiva med ytskador och fläckar

Möbler, Matbord, Design

Rum 13

Budhistorik (16 bud)
3776573
5 400
3776568
5 200
3776568
5 000
3776572
4 800
3776568
4 400

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.