Sengustavianska taburetter

515376

TABURETTER, 1 par, sengustavianska provinsarbeten, 1800-talets första hälft, förgyllda samt skuren dekor, bladhölstrade ben, höjd ca 44 cm

slitage, renoverade

Möbler, Stolar

Rum 11

Sengustavianska taburetter

Budhistorik (28 bud)
3776484
9 600
3775968
9 400
3776140
9 200
3775968
9 000
3776139
8 800

Slutpris SEK:
9 600
987 EUR, 1 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.