Appliquer 1800-talets första hälft Frankrike

515359

APPLIQUER, 4 st., Louis-Philippe, Frankrike, för vardera två ljus, gjutarmärkta B N, brännförgylld och mörkpatinerad brons, väggfäste i form av bladornament, ljusarmar och droppskålar med akantusblad, höjd ca 18 cm

Smärre slitage, borrade för el

Metall, Belysning

Budhistorik (5 bud)
3778121
9 000
3778120
8 200
3767619
7 000
3763944
3761638

Slutpris SEK:
9 000
917 EUR, 1 109 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.