Bernhard Oscarsson oljemålning

515346

BERNHARD OSCARSSON (1894-1977):"Vintervy över Birger Jarlsgatan, Stockholm", signerad och daterad Oscarsson 1937, olja på duk, 46x33 cm

PROVENIENS:
Åmells Konsthandel AB, Stockholm

Kundcenter

Budhistorik (7 bud)
3773363
24 000
3770494
16 000
3770340
10 500
3769944
10 000
3760309
5 000

Slutpris SEK:
24 000
2 316 EUR, 2 630 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.