Hans Hedberg vindruvsklase starkeldsfajans

515342

HANS HEDBERG, skulptur, Biot, Frankrike, i form av en vindruvsklase, starkeldsfajans, glasyr i grönt,signerad HHg, vindruvsklasen höjd 23 cm, längd 46 cm

Proveniens: Inköpt direkt av konstnären

Glasyrskador

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Konst, Skulpturer

Budhistorik (20 bud)
3776326
60 000
3776334
58 000
3776326
56 000
3776331
54 000
3776326
52 000

Slutpris SEK:
60 000
6 114 EUR, 7 392 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.