Fat Kina 1800-tal

515323

FAT, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av fågelpar på trädgårdsklippa vid pion samt prunus i emaljfärger och sepia, diameter ca 34 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Fat Kina 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
3776254
3 400
3774668
3 200
3771532
3771532
1 300
3772778

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.