Servisdelar Wennerberg

515317

GUNNAR WENNERBERG, "Blåsippa", servisdelar, 14 st, Gustafsberg, jugend, bestående av 8 djupa tallrikar, 4+1 assietter, tekanna

Tre djupa tallrikar med nagg, en djup tallrik med mindre spricka, 3 assietter med nagg, tekannan med nedslipad och skadad pip, dekorslitage

Keramik/Porslin, Design

Monter 11

Servisdelar Wennerberg

Budhistorik (3 bud)

3772918
3764242
3762413

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.