Ljuskrona, empirstil, 1900-talets första hälft

515296

LJUSKRONA, empirstil, 1900-talets första hälft, behängde med prismor, för 6 ljus och 3 glödlampor, höjd ca 90 cm

Ej funktionstestad, några mindre nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Budhistorik (17 bud)
3773055
3 800
3773609
3 600
3773055
3 400
3769643
3 200
3769238

Slutpris SEK:
3 800
364 EUR, 428 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.