Fragment Khmer 1700-tal

515286

FIGUR/FRAGMENT, terrakotta, Khmer, 1700-tal, i form av huvud, bemålad, höjd ca 14 cm

Slitage, ursprungligen skulptur

Orientaliskt, Konsthantverk, Etnografica

Monter 13

Fragment Khmer 1700-tal

Budhistorik (22 bud)
3774172
1 700
3776547
1 600
3774172
3776545
1 400
3774172
1 300

Slutpris SEK:
1 700
173 EUR, 209 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.